LAJMI I FUNDIT:

Qetësi, stil dhe teknikë e lartë – goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Qetësi, stil dhe teknikë e lartë – goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Luis Muriel shënoi golin e fitores në minutën e fundit për Atalantan dhe atë me stil, ku me thembër goditi topin dhe theu zemrat e tifozëve të Milanit pas një të fortë dhe të tensionuar.

Ademola Lookman kishte shënuar dy herë, ndërsa Olivier Giroud  dhe Luka Jovic, sollën baraspeshën në këtë ndeshje.

Tensionet vazhduan të rriteshin ndërsa ndeshja shkonte drejt mbylljes.

Pesë gola dhe dramë në minutat e fundit, Atalanta mposht Milanin dhe e lë pas në luftën për titull
Lexo po ashtu Pesë gola dhe dramë në minutat e fundit, Atalanta mposht Milanin dhe e lë pas në luftën për titull

Davide Calabria u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në kohën shtesë.

Atalanta përfitoi nga kjo dhe në aksionin e fundit, në skenë doli zëvendësuesi Luis Muriel i mbylli ndeshjen me stil dhe qetësi të jashtëzakonshme.

Ai në një hapësirë të ngushtë pranoi topin dhe me një gjuajtje teknike shënoi për fituesit në minutën e fundit.

Milani mbetet pas Juventusit dhe Interit pas kësaj humbjeje, pasi me 29 pikë mban vendin e tretë, ndërsa Atalanta ngjitet në vendin e shtatë me 23 pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Kalo në kategori