LAJMI I FUNDIT:

Putin: Kundërofensiva e Ukrainës ka filluar

Putin: Kundërofensiva e Ukrainës ka filluar

Presidenti rus Vladimir Putin tha në një konferencë në Soçi të premten se Ukraina kishte filluar kundërofensivën e pritshme kundër forcave ruse, por që sipas tij pa sukses.

Reklama

Në pamjet e postuara në Telegram, ai dëgjohet duke thënë:

“Ofensiva e Forcave të Armatosura të Ukrainës ka filluar. Këtë e dëshmon përdorimi i rezervave strategjike”, tha ai, raporton The Guardian, përcjell Telegrafi.

Ai pretendon se trupat ukrainase nuk i arritën qëllimet e tyre në asnjë sektor.

Deklaratat e tij nuk janë verifikuar në mënyrë të pavarur.

Në anën tjetër ka zëra se Ukraina ka nisur sulme në Bakhmut dhe në rajonin jugor të Zaporizhia-s. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori