Christian Pulisic u ka dhënë tifozëve amerikanë dhe ekipit të tij kombëtar një nxitje të dukshme përpara ndeshjes së saj në rrethin e 16-të të fundit me Holandën.

Anëtari i Chelseat shënoi golin e fitores në ndeshjen e tyre të fundit në grup kundër Iranit për të siguruar përparimin, përpara se të dorëzohej pas një lëndimi abdominal që ndodhi në aktin e shënimit. Pas zëvendësimit të tij, ai u dërgua në spital.

Mes frikës për gjendjen e tij, ajo që duket të jetë një foto e Pulisic  nga shtrati i tij në spital është shfaqur në rrjetet sociale, e ripërtërirë nga llogaria zyrtare e ekipit të ShBA-së, duke e treguar atë duke brohoritur.

Reklama

Pulisic vrapoi për të arritur topin e Sergino Dest në zonën e gjashtë jardëve për ta kthyer atë në avantazh.

US Soccer zbuloi më vonë të martën se Pulisic pësoi një kontuzion të ligamentit, por tashmë ishte bashkuar me skuadrën në hotelin e ekipit në kohën kur ata u kthyen nga ndeshja.

Reklama

Fotoja në fjalë ka mbishkrimin: “Kështu që jam krenar për djemtë e mi, do të jem gati të shtunën, mos u shqetësoni”.

Tani në 1/8 e finales, në pritje të tyre është Holanda që përfundoi në krye të Grupit A përpara Senegalit, Ekuadorit dhe nikoqirëve, Katarit. /Telegrafi/

Christian Pulisic thotë se do të jetë mirë për të luajtur në ndeshjen e 16-të të fundit të Kupës së Botës kundër Holandës.