Chelsea ka shënuar fitore si mysafir i Crystal Palaces me rezultat 4-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të të Ligës Premier.

Christian Pulisic shënoi dy herë, Kai Havertz dhe Kurt Zouma nga një herë për Chelsean.

Christian Benteke e shënoi golin e vetëm për mysafirët në këtë takim.

Lojtari më i mirë në ndeshje doli të jetë Pulisic që u vlerësua me notën 8.7

Pas tij me paraqitje të mirë u vlerësua Mason Mount me 8.5.

Chelsea me këtë fitore shkon në kuotën e 54 pikëve në vendin e  katërt.

Notat e lojtarëve të Crystal Palace dhe Chelsea

/Telegrafi/