Traileri i parë për “West Side Story” i regjisorit Steven Spielberg debutoi të mërkurën (15 shtator).

Muzikali, i cili luan Ansel Elgort në rolin e “Tony” në film dhe Rachel Zegler si “Maria”, duket spektakolarë me shumë vallëzime të zhurmshëm dhe kimi të dukshme midis dy protagonistëve, shkruan DailyMail.

Filmi flet për dy të rinj që janë të lidhur me bandat rivale – Jets dhe Sharks – të cilët bien në dashuri së bashku edhe pse nuk u lejohet.

Foto: Twentieth Century Studios

Ky film është një përshtatje e re e muzikalit skenik të vitit 1957 i cili gjithashtu u shndërrua në një film të vitit 1961 ku luanin Natalie Wood dhe Richard Beymer.

Foto: Twentieth Century Studios

Gjithashtu në film janë Ariana DeBose në rolin e “Anita”, David Alvarez si “Bernardo”, Rita Moreno si “Valentina”, Mike Faist si “Riff”.

Filmi është planifikuar të shfaqet në kinema më 10 dhjetor 2021 pas një viti vonesë për shkak të pandemisë COVID-19. /Telegrafi/

Foto: Twentieth Century Studios