LAJMI I FUNDIT:

Publikohen pamjet e një zënke mes Fernandes dhe dyshes braziliane, Fred dhe Telles, që duket të jetë e inskenuar

Publikohen pamjet e një zënke mes Fernandes dhe dyshes braziliane, Fred dhe Telles, që duket të jetë e inskenuar
(Fotomontazh: Screenshot/Twitter)

Mesfushori i Manchester Unitedit, Bruno Fernandes, është kapur nga kamerat duke u thënë bashkëlojtarëve Fred dhe Alex Telles që t’i ndërpresin sjelljet fëmijërore dhe të hynin në stërvitje.

Dyshja braziliane ishin duke xhiruar jashtë fushës stërvitore Carrington kur portugezi është dëgjuar duke bërtitur në drejtim të tyre, teksa u thoshte të mos xhironin dhe të fillonin stërvitjet.


Zënka është përfshirë si pjesë e videos së Telles, ‘A day in the life’ (Një ditë në jetë), që e bën me agjencinë reklamuese, O Clube Football, ndërsa xhirimi është shpërndarë në rrjetet sociale.

Në pamjet e publikuara, dyshja braziliane e Unitedit qëndrojnë jashtë Carringtonit kur Fernandes i vëren nga larg dhe u thotë të mos bëjnë sjellje fëmijërore.

Fernandes dëshiron trofe me Unitedin, jo gola personalë
Lexo po ashtu Fernandes dëshiron trofe me Unitedin, jo gola personalë

Reprezentuesi portugez më pas thotë: “Jeni këtu për të luajtur futboll, jo për të xhiruar!”.

(Foto: Screenshot/Twitter)

Më pas i drejtohet ekipit xhirues duke i thënë: “Xhirojeni organin tim”. Në ndërkohë kanë reaguar Fred dhe Telles duke i kërkuar të qetësohet.

Pavarësisht përdorimit të fjalëve eksplicite, debati me sa duket ka qenë shaka mes shokëve të skuadrës, por kjo nuk i ka penguar tifozët në internet të lavdërojnë “mentalitetin e kapitenit” të treguar nga Fernandes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori