LAJMI I FUNDIT:

Publikohen fotografitë e shenjave të dhunës që Angelina Jolie kishte marrë nga ish-burri i saj Brad Pitt gjashtë vite më parë

Publikohen fotografitë e shenjave të dhunës që Angelina Jolie kishte marrë nga ish-burri i saj Brad Pitt gjashtë vite më parë

Janë zbuluar fotografitë e mavijosjeve të Angelina Joliet që dyshohet se i ka marrë gjatë një përleshjeje fizike me ish-in e saj Brad Pitt në aeroplanin e tyre privat në vitin 2016.

Reklama

Aktorja fituese e çmimit “Oscar”, 47 vjeçe, paraqiti imazhe që tregonin mavijosje në dorë dhe bërryl në FBI si pjesë e një hetimi për ‘luftën verbale dhe fizike’ të çiftit ndërsa ishte në bordin e një aeroplani privat nga Franca në Los Angeles më 14 shtator 2016, shkruan DailyMail.

Pikërisht gjatë këtij fluturimi Jolie pretendon se Pitt, 58 vjeç, e kishte çuar në tualet në pjesën e pasme të aeroplanit, i kapi shpatullat dhe e tundte duke i bërtitur rreth familjes, ka zbuluar raporti bombë i FBI-së. Pitt mohon të gjitha pretendimet e ish-gruas së tij.

Pasi një nga fëmijët e ish-çiftit e kishte ofenduar babanë e tyre ndërsa ata qëndronin jashtë derës së tualetit, Jolie dyshohet se u përpoq ta sulmonte Pittin nga pas për ta frenuar pasi ajo thotë se ai dukej “sikur do të sulmonte një nga të miturit”.

Jolie pretendon se ndërsa Pitt ishte në një gjendje agresive, ai e tërhoqi trupin e tij mbrapa, duke bërë që Jolie të përplaset në karriget pas tyre, sipas dokumenteve të FBI-së të cilat ende nuk janë publikuar publikisht, por janë marrë nga disa media.

Aktorja pretendon se pësoi lëndime në shpinë dhe bërryl, si dhe një ‘plagë të llojit të djegur nga qilimi’ në dorën e saj si rezultat.

Imazhet bardh e zi, të përfshira në raportin e FBI-së, tregojnë mavijosje në dorën dhe bërrylin e Joliet, raporton tabloidi Page Six.

Në fillim të këtij muaji, Jolie ishte emëruar si “Jane Doe” anonime, e cila kishte paditur FBI-në dhe kishte kërkuar publikimin e dokumenteve pasi një hetim për Brad Pittin u mbyll.

Padia synon që FBI të lëshojë informacione në lidhje me hetimin e përleshjes.

Në raportin përfundimtar mbi hetimin, Departamenti i Shërbimeve për Fëmijë dhe Familje të Qarkut të Los Angelesit arriti në përfundimin se Pitt, i cili ka pranuar më parë se kishte probleme me alkoolin, nuk ka abuzuar fizikisht me asnjë nga fëmijët e tij. Pitt u pastrua gjithashtu nga FBI nga çdo keqbërje.

Katër ditë më vonë, më 19 shtator, Jolie bëri kërkesë për divorc nga aktori i “The Moneyball”. Ish-çifti, i cili ishte i martuar për gati pesë vjet, që atëherë është përfshirë në një betejë për kujdestarinë mbi fëmijët e tyre.

Gjatë fluturimit, Pitt dyshohet se i tha Joliet që një nga fëmijët e saj ‘dukej si një fëmijë i mbretit Columbine’.

Komenti i supozuar i Pittit duket se i referohej masakrës së shkollës së mesme ‘Columbine’ në vitin 1999, ku nxënësit e klasës së 12-të Eric Harris dhe Dylan Klebold vranë 12 fëmijë dhe një mësues në Kolorado.

Jolie tha se kishte pasur ‘tension’ mes saj dhe ish-bashkëshortit të saj, duke shtuar se veprimet e Pittit në aeroplanin privat në vitin 2016 e kishin bërë atë të ndihej ‘si një peng’ në bord, zbulon më tej raporti i FBI-së, i parë nga NBC News.

Gjatë gjithë fluturimit, Pitt po sillej gjithashtu si ‘përbindësh’, sipas Joliet, pasi ankohej pa pushim dhe u bërtiste fëmijëve.

Aktorja pohon më tej se e gjithë familja ishte ‘tronditur nga ngjarja’ gjatë fluturimit, duke shtuar se ajo ndjehej sikur ishte ‘e ngrirë, e frikësuar dhe nuk dinte çfarë të bënte’.

Një total prej 25,000 dollarësh dëmshpërblim u rendit nga Jolie në hetimin e FBI-së, të shkaktuara kryesisht nga njollat e verës së kuqe.

Aktorja gjithashtu pretendon se Pitt i derdhi birrë dhe se ajo pësoi lëndime në shpinë dhe bërryl, si dhe një ‘plagë të llojit të djegur’ në dorën e saj.

Pitt, nga ana tjetër, kishte pësuar vetëm një ‘gërvishtje’ nga incidenti, për të cilën ajo shkroi ‘mund të ishte nga ajo’.

Deri në maj të vitit 2021, Jolie kishte kujdestarinë e plotë të të gjashtë fëmijëve. Një gjykatës në Kaliforni, megjithatë, i dha Brad Pittit kujdestarinë e përbashkët në atë pikë, më shumë se katër vjet e gjysmë pas fillimit të procedurës.

Megjithatë, në korrik, gjyqtari i Gjykatës Supreme të Los Angelesit, John W. Ouderkirk, u hoq nga mosmarrëveshja për shkak të shqetësimeve mbi paanshmërinë e tij pasi ai nuk zbuloi plotësisht marrëdhëniet e tij të biznesit me avokatët e Pittit.

Kjo rezultoi në ndryshime në marrëveshjen e kujdestarisë, duke u rikthyer në kushtet e miratuara më parë të nëntorit 2018, ku Jolie ka kujdestarinë e plotë ndërsa Pitt ka ‘kohë kujdestarie’ me fëmijët e tyre.

Burime pranë aktorit të “Moneyball” besojnë se Jolie ka ngritur padinë kundër FBI-së vetëm për të tërhequr vëmendjen e shtypit ndaj akuzave kundër aktorit Pitt, duke pretenduar se ajo kishte tashmë informacionin e kërkuar prej vitesh, sipas TMZ.

Një burim i brendshëm tha se Pitt u lirua sepse nuk kishte “asnjë copë provë” për të mbështetur pretendimet e Angelinas.

Jolie dhe Pitt, martesa e të cilëve u prish në vitin 2016, janë prindër të gjashtë fëmijëve. Përveç Maddox, tani 21 vjeç, ata kanë edhe binjakët Knox dhe Vivienne, 14 vjeç, si dhe vajzat Shiloh, 16, Zahara, 17 dhe djalin Pax, 18 vjeç.

Në kohën e depozitimit, avokatja Amanda Kramer, e cila përfaqëson paditësen, i tha Politico-s se klientja e saj e ngriti padinë në mënyrë anonime për të “ruajtur privatësinë e familjes”.

Dokumenti pretendon se fëmijët e gruas kanë ‘përjetuar trauma të qëndrueshme fizike dhe mendore’ pasi janë sulmuar ‘verbalisht dhe fizikisht’ nga burri i saj i atëhershëm ndërsa fluturonin në një aeroplan privat.

Ai gjithashtu pretendon se paditësja me emrin fiktiv “Jane Doe” ka paraqitur kërkesa të shumta për një kopje të dosjes hetimore të departamentit me shpresën për “të kuptuar më mirë hetimin e FBI-së dhe marrjen e informacionit të nevojshëm që fëmijët e saj të marrin kujdes mjekësor dhe këshillim për traumën”.

Brad dhe Angelina u bënë çift në vitin 2005 kur ai la në mënyrë famëkeqe gruan e tij të parë Jennifer Aniston për të në një skandal që tronditi botën.

Ata pritën gati një dekadë para se të martoheshin në vitin 2014. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Magazina
Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Beniada vë në plan të parë figurën e admiruar në pozat e reja

Magazina
Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Magazina
Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Magazina
Pierce Brosnan dhe djali i tij pozuan së bashku dhe mahnitën fansat

Pierce Brosnan dhe djali i tij pozuan së bashku dhe mahnitën fansat

Magazina
E dashura shtatzënë e Neymarit, Bruna Biancardi thyen heshtjen pasi ai u pa i shoqëruar nga dy femra në një klub nate

E dashura shtatzënë e Neymarit, Bruna Biancardi thyen heshtjen pasi ai u pa i shoqëruar nga dy femra në një klub nate

Magazina
Kalo në kategori