PSG merr pikë të plota te Nancy (Video)

Paris Saint-Germaini e ka regjistruar fitoren e gjashtë sezonale duke mposhtur Nancyn në udhëtim me rezultat 2-1.

Kampioni në fuqi e gjeti dy herë rrjetën në pjesën e parë me anë të Lucas Mouras (13’) dhe Edinson Cavanit (18’) dhe me epërsi të dyfishtë shkoi në pushim.

Në gjysmën e dytë vendasit ia dolën ta ngushtonin rezultatin me anë të Alou Diarras (55’).

Deri në mbyllje të sfidës, nikoqirët nuk arritën që së paku të nxirrnin një pikë nga kjo sfidë.

Pas kësaj fitoreje, Paris Saint-Germaini është katër pikë prapa liderit Nice.

Nancy është në fund të tabelës, me vetëm pesë pikë nga nëntë ndeshje. /Telegrafi/

Nuk u lejua të futej në lojë për dy minuta, Messi gjen një kamerë anësore dhe shpërthen ndaj MLS-së

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Ishte shumë pranë të futej në historinë e Ligës Premier, Gvardiol tregon se pse nuk e ekzekutoi penalltinë

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij