PSG ka fituar ndaj Metz në shtëpi me rezultat 1-0, me një gol që erdhi në kohën shtesë.

Finalisti i Ligës së Kampionëve dhe kampioni në fuqi në Francë, pas tre ndeshjeve të zhvilluara në kampionat, ka marr tri pikët e para.

Kjo pasi PSG sonte triumfoi ndaj Metz me rezultat minimal, pasi paraprakisht u mposht nga Lens e Marseille.

Julian Draxler realizoi golin e fitore në minutat e fundit të ndeshjes.

Thomas Tuchel ka shumë probleme me mungesa pas Neymar dhe Paredes do të mungojnë për dy ndeshje, ndërsa gjashtë ndeshje do t’i mungojë Layvin Kurzawa.

PSG ndeshjen e ardhshme e luan në udhëtim te Nice. /Telegrafi/