PSG fiton thellë në udhëtim te Lorient – shpreson në humbjen e Monacos për t’u shpallur kampion

Paris Saint-Germain ka triumfuar 3-1 në udhëtim te Lorient në kuadër të javës së 29-të në Ligue 1.

Pas 19 minutash lojë, parisienët kaluan në epërsi me golin e Ousmane Dembele, që u asistua prej Mayulu.

Për 2-0 u përkujdes Kylian Mbappe (22’), ndërsa u shërbye në mënyrë perfekte nga Nuno Mendes.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në 45 minutat e dytë u shënuan dy gola të tjerë.

Dembele e realizoi golin e dytë personal dhe të tretin për PSG-në në minutën e 60-të, ndërsa Mbappe ishte në rolin asistuesit.

Bamba e ngushtoi epërsinë e PSG-së kur shënoi për Lorientin në minutën e 73-të për 3-1.

Por, Mbappe e riktheu epërsinë prej tre golash të PSG-së, kur shënoi në minutën e 90-të për 4-1.

Skuadra franceze është matematikisht kampion në Ligue 1, duke e mbrojtur kështu titullin, pasi ka 69 pikë, ndërsa kanë mbetur vetëm edhe katër xhiro deri në fund të sezonit në Ligue 1.

PSG mund të shpallet sonte kampion, nëse Monaco pëson humbje nga Lille, në ndeshjen që luhet nga ora 21:00. /Telegrafi/

Barcelona dhe Bayern Munich po konsiderojnë shkëmbimin e çmendur, marrëveshja do t'i bënte të dy klubet jashtëzakonisht të lumtur

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Thiago Silva arrin marrëveshje me klubin e ri

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Inteligjenca artificiale zgjedh sulmuesin më të mirë në Turqi, Rey Manaj lë pas emra të njohur