LAJMI I FUNDIT:

Pse shmangia e rënies në Serie B mund të bëhet objektivi i Juventusit këtë sezon?

Pse shmangia e rënies në Serie B mund të bëhet objektivi i Juventusit këtë sezon?

Massimiliano Allegri ka thënë se Salernitana është ‘kundërshtar i drejtpërdrejtë’ i Juventusit këtë sezon dhe bardhezinjtë mund të përfundojnë duke luftuar për mbijetesë nëse marrin një dënim të ri me pikë.

Reklama

Bianconerët kanë marrë një dënim me heqjen e 15 pikëve për sezonin aktual për shkak të parregullsive financiare dhe më shumë re janë në horizont në Allianz Stadium me një hetim të ri të kryer nga prokurori i FIGC, Giuseppe Chine, në lidhje me të ashtuquajturën ‘manovër pagash’.

Chine synon të dëshmojë se Juventusi ka paguar pagat nën tavolinë gjatë pikut të pandemisë COVID-19 dhe Il Corriere dello Sport raportoi të enjten se ai do të kërkonte një zbritje të re prej 20 pikësh për Zonjën e Vjetër.

Juventusi rrezikon të dënohet edhe me 20 pikë për akuzat e reja
Lexo po ashtu Juventusi rrezikon të dënohet edhe me 20 pikë për akuzat e reja

Juventusi ka njoftuar tashmë një apel kundër dënimit të tyre prej 15 pikësh dhe po përgatitet për një provë të dytë të mundshme që mund t’i shtyjë ata më poshtë në tabelë.

Pas një fitoreje 1-0 ndaj Lazios në Coppa Italia të enjten, trajneri i Juventusit Allegri tha se ndeshja e radhës në Serie A me Salernitana do ta shohë Zonjën e Vjetër të përballet me një ‘kundërshtar të drejtpërdrejtë’ duke qenë se Bianconerët kanë vetëm dy pikë më shumë momentalisht.

Pak ditë më parë, pas humbjes 2-0 me Monzën në Torino, Allegri kishte thënë se Juventusit i duheshin pikë për të “shmangur rënien” dhe ky skenar do të jetë edhe më i mundshëm nëse ata marrin një dënim të ri këtë sezon.

Publikohen arsyet se përse Juventusit iu hoqën 15 pikë
Lexo po ashtu Publikohen arsyet se përse Juventusit iu hoqën 15 pikë

Juventusi do të luftonte për një vend në Ligën e Kampionëve pa zbritjen e 15 pikëve, por tani janë vetëm 10 pikë mbi zonën e rënies nga Serie A.

Ata do të kishin ende një shans për t’u kualifikuar në Ligën e Evropës duke fituar Kupën e Italisë dhe madje edhe për Ligën e Kampionëve nëse ngrenë trofeun e Ligës së Evropës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Kalo në kategori