LAJMI I FUNDIT:

Pronari i Chelseat, Boehly i jep Tuchelit kontrollin e plotë të transferimeve

Pronari i Chelseat, Boehly i jep Tuchelit kontrollin e plotë të transferimeve

Pronari i ri i Chelseat, Todd Boehly thuhet se i ka dhënë menaxherit të ekipit, Thomas Tuchel, kontrollin e plotë të transferimeve.

Reklama

Sipas mediumit britanik The Telegraph, Boehly i ka premtuar Tuchelit kontroll të plotë të transferimeve.

Investitori amerikan është i etur të ndjekë modelin e biznesit të rivalëve të Ligës Premier, Manchester City dhe Liverpool.

Revolucion te Chelsea nga pronarët e rinj: Pritet transferimi i top pesë lojtarëve
Lexo po ashtu Revolucion te Chelsea nga pronarët e rinj: Pritet transferimi i top pesë lojtarëve

Pep Guardiola dhe Jurgen Klopp i kanë transformuar skuadrat e tyre në fuqi evropiane vitet e fundit.

Dyshja kanë ndërtuar skuadra bazuar në filozofinë e tyre të lojës, duke rezultuar në shumë trofe të fituar.

Dhe Boehly është i etur që Chelsea të ndjekë shembullin e dy klubeve dhe t’i jap kompetenca të plota fituesit të Ligës së Kampionëve, Tuchelit.

Dhënia e fjalës së gjermanit mbi marrëveshjet do t’i lejojë Tuchelit që më në fund të ndërtojë një skuadër të dizajnuar në mënyrë perfekte për formacionin e tij 3-4-3 të bazuar në zotërimin e topit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori