Prishtina merr fitore të madhe ndaj Llapit, ngitet në renditje

Prishtina ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Llapit me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 27-të të BKT Superligës së Kosovës.

Pas shumë zhurme në ditën e djeshme, ndeshja u vendos që të zhvillohej në “Fadil Vokrri”.

Prishtina ishte kthyer në shtëpinë e saj pas një muaji, ndërsa kjo i bëri mirë dhe e nisi ndeshjen me disa sulme.

Edhe Llapi kishte rastet e veta, por pjesa e parë nuk solli gola.

Me të filluar pjesa e dytë, Prishtina fitoi penallti, kur Sulley Sadam u pengua në zonë nga Benjamin Emini, ku gjyqtari akordoi penallti.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Besnik Krasniqi që shënoi për 1-0 në minutën e 53-të.

Prishtina gjeti golin e dytë në minutën e 65-të, kur Sadam luan bukur me Endrit Krasniqin, ku ky del i vetëm me portierin dhe shënoi për 2-0.

Llapi arriti të hap ndeshjen në minutën e 78-të, kur Drilon Fazliu finalizon një aksion të bukur të mysafirëve për 2-1.

Në minutën e 90-të Llapi kishte rast të barazonte rezultatin, por goditja e Firminos u prit nga Eglant Haxho.

Dy minuta më pas edhe Valmir Veliu kishte rast të mirë, por gjuajtja e tij u ndal në shtyllë.

Prishtina pas kësaj fitoreje ka 35 pikë dhe mbanë vendin e pestë ndërsa Llapi mbetet i katërti me 41 pikë. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe