LAJMI I FUNDIT:

Prishtina dëshiron vetëm fitore ndaj Feronikelit, formacionet zyrtare

Prishtina dëshiron vetëm fitore ndaj Feronikelit, formacionet zyrtare

Prishtina dhe Feronikeli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në BKT Superligën e Kosovës.

Reklama

Kryeqytetasit janë nikoqir të drenicasve në takimin i cili pritet të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me fillim nga ora 15:00.

Ekipi i Abdulah Ibrakovic vjen në këtë ndeshje me një formë të përzier, por pas humbjes befasuese ndaj Dukagjinit, synon t’i kthehet fitores për t’i ikur pozitës së barazhit.

Në anën tjetër, mysafirët e Faruk Elshanit tash e disa javë kanë rënë edhe matematikisht nga kategoria dhe do të luajnë për prestigj, pa presion.

Ibrakovic ka vendosur të bëjë shumë ndryshime në formacionin titullar.

Prishtina: Haxho; B.Krasniqi, Tomasevic, Karabeci, Abazi; Cenaj, Zyba; Hoti, Zeka, John; Sulley Sadam; 

Feronikeli: Mala; E.Kuçica, A.Kastrati, Morina, E.Kastrati; Ardi Qorri, Cervadiku, Gjylani; Rexhepi, Ad.Qorri, Kiqina; 

/Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori