LAJMI I FUNDIT:

Prishtina 01 dhe Liqeni luajnë sot finalen e parë për titullin kampion në futsall

Prishtina 01 dhe Liqeni luajnë sot finalen e parë për titullin kampion në futsall

Sot (e premte) do të zhvillohet ndeshja e parë finale e “Play-Off”-it në Superligën e Kosovës në futsall, në mes të Prishtina 01 dhe Liqenit.

Reklama

Klubi kryeqytetas është nikoqir i drenicasve në takimin e parë final që do të zhvillohet për titullin kampion për sezonin 2022/23.

Kjo përballje mes fituesit të sivjetmë të Kupës së Kosovës, Prishtina 01 dhe kampionit  aktual, Liqeni, do të zhvillohet në palestrën e “Pallatit të Rinisë dhe Sporteve” në Prishtinë me fillim nga ora 20:00.

Të dy klubet më të mira të këtij edicioni janë gati për këtë super ndeshje dhe kanë premtuar angazhim maksimal, lojë fer dhe lojë të mirë për të kënaqur publikun i cili pritet të jetë në numër të madh sot në Prishtinë.

Ndeshja e dytë zhvillohet pas katër ditësh (6 qershor) në Drenas, ndërsa nëse fituesi nuk zgjidhet në dy ndeshjet e para, atëherë finalja e madhe do të zhvillohet 11 qershor në Prishtinë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori