Ka nisur nata e parë e edicionit të 20-të të festivalitt “Kënga Magjike”.

Ashtu si edhe çdo vit tjetër, edhe sivjet konkurrenca është mjaft e fortë, teksa në skenën e festivalit janë ngjitur shumë artistë si të rinj, ashtu edhe nga ata me emër.

Disa nga konkurrentët e natës së parë në festivalin “Kënga Magjike 2018” (Foto: Kënga Magjike/Facebook)

Përveç producentit Ardit Gjebrea, krah tij sivjet prezantojnë edhe dy bukuroshet: prezantuesja Bora Zemani, dhe balerina e njohur, Klaudia Pepa.

Të dyja ato kanë rrëmbyer vëmendjen e publikut me paraqitjen e tyre elegante dhe atraktive në natën e parë të festivalit.

Për shkak të arrestimit, Stresi nuk mund të ishte prezent për të kënduar në "Kënga Magjike" - reagon Rozana Radi Për shkak të arrestimit, Stresi nuk mund të ishte prezent për të kënduar në "Kënga Magjike" - reagon Rozana Radi

Në disa prej videove të publikuar në faqen e Televizionit KLAN, dy bukuroshet tregojnë emocionet e tyre të natës së parë të festivalit.

“Jam shumë e emocionuar se nuk e di si do më prisim këtë herë si bashkëprezantuese me Arditin dhe me Borën. Kam shumë emocione, do prezantoj, do kërcej, jam me ju, jam shumë e lumtur”, ka thënë Klaudia Pepa.

Ndërkohë, jo më pak e emocionuar ka qenë edhe kolegia e saj tjetër prezantuese, Bora Zemani, e cila është shprehur: “Kam emocione, por janë nga ato emocionet e mira. Për pak fillon magjia”.

Përndryshe, festivali “Kënga magjike” po ndiqet nga mijëra shqiptare në TV Klan dhe ‘live stream’ në internet. /Telegrafi/