LAJMI I FUNDIT:

Presidentja Osmani dhe Zotëriu i Parë duken elegantë gjatë paraqitjes së tyre të përbashkët në New York

Presidentja Osmani dhe Zotëriu i Parë duken elegantë gjatë paraqitjes së tyre të përbashkët në New York
Foto: Vjosa Osmani/Facebook
Reklama

Këto ditë Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo ishte folësja kryesore në Konferencën Globale të Grave Lidere (GPWC), e cila u mbajt në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve.


Të premten, Osmani ndau me ndjekësit e saj në rrjetet sociale disa fotografi nga ceremonia pritëse e Presidentit Biden, ku ka pasur rastin që të takohet me figura të shquara nga fusha e politikës.

Mes fotografive, nuk kanë munguar edhe disa me bashkëshortin e saj, Prindon Sadriu.

E veshur me një fustan të shkurtër të gjelbër, Presidentja e vendit është dukur mjaft elegante dhe tërheqëse.

Foto: Vjosa Osmani/Facebook

Ndërkohë, edhe Zotëriu i Parë duket se i ishte përshtatur mjaft mirë kodit protokollar të veshjes, duke u dukur mjaft elegant në një kostum të kaltër.

Foto: Vjosa Osmani/Facebook

Çifti presidencial përndryshe janë prindër të dy vajzave binjake dhe kanë më shumë se një dekadë të martuar. /Telegrafi/

Foto: Vjosa Osmani/Facebook

Foto: Vjosa Osmani/Facebook

Në trend Magazina

Më shumë
Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Rrëfimi emocional i Azemit - i përlotur rrëfen dhunën fizike nga babai që kur ishte fëmijë

Magazina
Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Publiku voton që Gani Gërmia të vazhdojë rrugëtimin në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Gani Gërmia i drejtohet Anitës: Të kam njohur për opinioniste, por filozofe se kam ditur që je

Magazina
Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Pjesë e Big Brother VIP Albania 3? Ermal Fejzullahu befason me përgjigjen

Magazina
Kalo në kategori