LAJMI I FUNDIT:

Presidenti Meta: Ngushëllimet më të thella familjes së Nëntetares Zarife Hasanaj

Presidenti Meta: Ngushëllimet më të thella familjes së Nëntetares Zarife Hasanaj

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta me hidhërim të thellë është informuar për ngjarjen tragjike të ndodhur me kontigjentin e Forcave të Armatosura, në kuadër të asgjësimit të municioneve dhe lëndëve eksplozive në Letoni, ku ka humbur jetën në krye të detyrës Nëntetare Zarife Hasanaj si dhe kanë mbetur të plagosur Komandanti i Kontingjentit, Major Klodian Tanushi, si dhe dhe Rreshteri Julian Kapaj.

Reklama
Kjo është ushtarakja e Shqipërisë që humbi jetën në Letoni (Foto)
Lexo po ashtu Kjo është ushtarakja e Shqipërisë që humbi jetën në Letoni (Foto)

Presidenti Meta i shpreh ngushëllimet më të thella familjes se Nëntetares Zarife Hasanaj, si dhe pjesëtarëve të kontingjentit të FA në Letoni.

Presidenti Meta po ndjek me shqetësim gjendjen e efektivëve të plagosur dhe u shpreh urimet për shërim sa më të shpejtë Major Klodian Tanushi dhe Rreshterit Julian Kapaj. /Telegrafi/