LAJMI I FUNDIT:

Kjo është ushtarakja e Shqipërisë që humbi jetën në Letoni (Foto)

Kjo është ushtarakja e Shqipërisë që humbi jetën në Letoni (Foto)

Nëntetare Zarife Muharrem Hasanaj ishte efektivja e Forcave të Armatosura të Shqipërisë, e cila humbi jetën si pasojë e shpërthimit të një mine në Letoni, ndërsa të plagosur kanë mbetur komandanti i kontigjentit, Major Klodian Nikolla Tanushi dhe Rreshter Julian Xhevat Kapaj.

Reklama
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm tregon se si vdiq efektivja e Ushtrisë së Shqipërisë nga mina në Letoni
Lexo po ashtu Shefi i Shtabit të Përgjithshëm tregon se si vdiq efektivja e Ushtrisë së Shqipërisë nga mina në Letoni

Ngjarja ka ndodhur gjatë kryerjes së detyrave luftarake, në bazën e NATO-s ku ishte zhvilluar një stërvitje ushtarake e një prej aleatëve.

Vdes ushtarakja e Shqipërisë dhe plagosen tre të tjerë në mision në Letoni
Lexo po ashtu Vdes ushtarakja e Shqipërisë dhe plagosen tre të tjerë në mision në Letoni

Ndërsa sipas informacioneve të deritanishme Major Tanushi dhe Rreshter Kapaj janë nën kujdesin maksimal të mjekëve, në bazën Camp Adazi, në Letoni. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Lajme
Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Elfije Boletini
Zjarr në një autoservis në Duhël të Suharekës, digjen disa vetura

Zjarr në një autoservis në Duhël të Suharekës, digjen disa vetura

Kronika e Zezë
Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Lajme
Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Lajme
Policia ndalon një kamion me targa serbe në veri, kishte të ngarkuar 3600 kg speca - dyshohet se ishin kontrabanduar

Policia ndalon një kamion me targa serbe në veri, kishte të ngarkuar 3600 kg speca - dyshohet se ishin kontrabanduar

Lajme
Kalo në kategori