Massimo Cellino e ka pranuar se Mario Balotelli nuk është buzëqeshur që nga ndeshje në Verona, ku u abuzuar në baza racore.

Balotelli ishte përfshirë në një sulm të dyshuar me trajnerin Fabio Grosso, i cili i tha sulmuesit të largohej, pasi kishte kuptuar se ishte më pak se i impresionuar me qëndrimin e tij.

Megjithatë, presidenti i klubit ka thënë se nuk ka njohuri rreth kësaj, ndërsa ka vendosur të flas për lumturinë e sulmuesit italian.

Balotelli fyhet sërish në baza racore, derisa ndeshja Verona - Brescia u ndërpre Balotelli fyhet sërish në baza racore, derisa ndeshja Verona - Brescia u ndërpre

“Unë nuk isha atje. Grosso nuk më telefonoi; Më duhet të supozoj se nuk ka asnjë problem”, ka thënë fillimisht Cellino për Gazzetta dello Sport.

“Sidoqoftë, Mario nuk ka buzëqeshur që nga ndeshje në Verona”, përfundoi i pari i Brescias.

Balotelli reagon ndaj krerëve të Veronas: Ata i mohojnë edhe faktet Balotelli reagon ndaj krerëve të Veronas: Ata i mohojnë edhe faktet

Ish-pronari i Leeds United dhe Cagliarit po i referohej humbjes 2-1 të skuadrës së tij ndaj Veronës në 3 nëntor.

Me atë rast, 29-vjeçari pësoi abuzim racor nga mbështetësit e Hellas Veronas. /Telegrafi/