Edhe pse portieri i Austrisë, Almer, ishte hero tifozët për lojtarin më të mirë të ndeshjes kanë zgjedhur Joao Moutinhon.

Portugezi luajti tërë ndeshjen, ndërsa ishte ndër më të mirët.

Ronaldo zhgënjeu duke humbur një penallti dhe shumë raste shënimi. /Telegrafi/

moutinho