Portieri i Liverpoolit, Caoimhin Kelleher kishte rënë në gjumë, gjatë përballjes mes Evertonit dhe Liverpoolit që u zhvilluar në pasditen e së shtunës.

Takimi përfundoi 2-2, derisa nuk mungoi spektakli në gola dhe në duelet e ashpëra në të dyja kampet.

Derisa The Reds ishin duke fituar 2-1 në Goodison Park kur po afrohej minuta e 80-të, kamerat e BT Sport kishin në plan të parë Jurgen Kloppin.

Mirëpo, vëmendja menjëherë u zhvendos te portieri i tretë i Liverpoolit, Kelleher, që ishte në gjumë.

Kjo gjë natyrisht se nuk do t’i pëlqej strategut gjerman, që e kishte atë në bankë rezervë, e për më shumë që morën vetëm një pikë nga ky takim. /Telegrafi/