LAJMI I FUNDIT:

Polonia do të blejë raketa të sistemit Patriot

Polonia do të blejë raketa të sistemit Patriot

Polonia pret që deri në fund të vitit të nënshkruajë marrëveshjen me kompaninë amerikane të mbrojtjes Raytheon për blerjen e tetë raketave nga sistemi Patriot, tha të premten ministri polak i Mbrojtjes, Antoni Macierewicz.

Reklama

“Shpresojmë që do të nënshkruajmë marrëveshjen deri në fund të vitit”, ka zbuluar Macierewicz për media.

Ai ka bërë të ditur se sistemi i parë nga tetë sish, që do të jenë të pajisur me radarë ABCS pritet të arrijnë dy vjet pas nënshkrimit të marrëveshjes, transmeton KosovaPress.

Në trend Botë

Më shumë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori