LAJMI I FUNDIT:

Policia shqiptare kërkon informacion për incidentin me keqtrajtimi fizik të Petraq Milos nga policia në Mal të Zi

Policia shqiptare kërkon informacion për incidentin me keqtrajtimi fizik të Petraq Milos nga policia në Mal të Zi

Pas publikimit të videos ku në doganën e Muriqanit dhunohet nga efektivët e policisë së Malit të Zi, profesori Petraq Milo, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit në Shqipëri ka kërkuar informacion në këtë pikë kalimi në lidhje me ngjarjen e ndodhur.

Reklama

Sipas Ora News, reagimi i autoriteteve shqiptare vjen një muaj pas ngjarjes dhe një ditë pas shkarkimit të zëvendësdrejtorit në Sektorin e Policisë Kufitare malazeze, Dragan Klikoovac.

Nga pala malazeze është komunikuar se shtetasi shqiptar që udhëtonte me familjen, nuk ka respektuar radhën duke hyrë deri në afërsi të traut duke bllokuar rrugën.

Sipas policëve malazez, i është kërkuar për t’u kthyer pas por një gjë e tillë nuk është pranuar.

Policia shqiptare ka ngritur një grup punë për bashkëpunimin me autoritetet malazeze dhe zbardhjen e ngjarjes.

Ndërkohë, autoritetet e vendit fqinj kanë pezulluar zëvendësdrejtorin e Kufirit Dragan Klikoovaç pas episodit të dhunës. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Lajme
Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lugina
Kalo në kategori