LAJMI I FUNDIT:

Policia indiane ka ngritur akuzë kundër kompanisë që ndërtoi mbikalimin i cili vrau 23 njerëz

Policia indiane ka ngritur akuzë kundër kompanisë që ndërtoi mbikalimin i cili vrau 23 njerëz

Policia indiane sot ka ngritur akuzë për vrasje ndaj kompanisë që ndërtoi mbikalimin, i cili u shemb në qytetin lindor të Kalkutës, duke vrarë të paktën 23 njerëz dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë.

Ekipet e shpëtimit kanë punuar gjatë gjithë natës për të pastruar pllakat e betonit dhe të çelikut të mbikalimit 100 metra që u shemb papritur.

Nëntëdhjetë persona u shpëtuan me shumë lëndime të rënda dhe të traumatizuar.

Ministri Mamata Banerjee, tha për televizionin Reuters, se ata që janë përgjegjës nuk do të kursehen dhe fajësoi qeverinë e mëparshme që kishte lidhur kontratën me kompaninë që ndërtoi mbikalimin në vitin 2007.


Në trend Botë

Më shumë
Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Zbulohet një anakonda e re gjigante në xhunglën e Amazonës - tetë metra e gjatë dhe peshon mbi 200 kilogramë

Botë
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme - turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Botë
Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Botë
Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Evropa
Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Evropa
Kalo në kategori