Mason Greenwoodit i është zgjatur lirimi me kusht pas një seance gjyqësore të enjten, ka konfirmuar policia britanike.

Sulmuesi i Manchester United u arrestua me dyshimin për përdhunim, sulm dhe kërcënime për vrasje më 30 janar.

Reklama

20 vjeçarit i është zgjatur lirimi me kusht ndërsa Policia e Mançesterit vazhdon të hetojë akuzat.

Vendimi mbi akuzat për përdhunim të Mason Greenwood është 'i pashmangshëm' Vendimi mbi akuzat për përdhunim të Mason Greenwood është 'i pashmangshëm'

“Pas një seance dëgjimore dje (e enjte 23 qershor 2022), një 20-vjeçar i arrestuar nën dyshimin për përdhunim, sulm dhe kërcënim për vrasje të dielën më 30 janar 2022 mbetet  në liri me kusht”, thuhet në një deklaratë të policisë.

“Meqenëse rezultati i rishikimeve të lirimit me kusht nuk ndikon në përparimin e hetimeve, Policia e Mançesterit nuk do të ofrojë përditësime të mëtejshme në lidhje me këtë rast derisa i dyshuari të akuzohet ose të lirohet pa u përballur me veprime të mëtejshme”.

Reklama
Reklama

Reprezentuesi anglez mbetet i pezulluar nga United ndërkohë që hetimet janë në vazhdim. /Telegrafi/