LAJMI I FUNDIT:

Po afrojnë studimet: Islanda fillon shitjen e paketimeve me vezë të gatshme për fërgim, pasi studentët nuk po dinë t’i përgatisin (Foto)

Po afrojnë studimet: Islanda fillon shitjen e paketimeve me vezë të gatshme për fërgim, pasi studentët nuk po dinë t’i përgatisin (Foto)

Super-marketet në Islandë kanë nisur të shesin paketimet me vezë të gatshme për fërgim, pasi studentët me paaftësi kulinare, nuk dinë se si përgatiten.

Reklama

Nëpërmjet të kësaj mase të ngrirë që shitet për dy euro, mjafton vetëm 90 sekonda në furrën me mikrovalë dhe gjithçka është gati, transmeton Telegrafi.

Ata e krijuan këtë produkt, pasi një hulumtim ka gjetur se çdo i treti i ri, nuk di si fërgohet një ve si duhet.

Paketimi me vezët e gatshme për fërgim

Ambalazhi që kushton për 50 cent më shtrenjtë se kutia me tetë vezë, nuk ka nevojë të ngrihet, ndërsa do të jetë e ekspozuar te supat dhe pastat. Raportohet se secila pako, përmban nga katër vezë të rrahura, pak qumësht, krip dhe piper.

Prodhuesit e masës së përpunuar, vendosën ta realizojnë këtë produkt, pasi një hulumtim me 1,000 respodentë ka gjetur se 13 për qind e tyre, nuk dinë të fërgojnë apo ziejnë një vezë.

Vezët janë produkt i rëndësishëm dhe shumë i pëlqyer nga të gjithë, andaj vendosëm ta  bëjmë sa m të lehtë, veçanërisht për studentët që nisin studimet për herë të parë” thuhet në raport. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Në Tiranë mund të kryeni seks me 3 deri në 12 euro

Në Tiranë mund të kryeni seks me 3 deri në 12 euro

Fun
Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Interesante
Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Fun
Kalo në kategori