0Shares

Bashkimi dhe Sigal Prishtina po ballafaqohen në takimin e dytë të serisë finale të Superligës së Kosovës në basketboll.

Në saje të një mbrojtje të mirë dhe efikase të dyja skuadrave, çereku i parë i takoi prizrenasve me vetëm një pikë epërsi 22-21.

Prizrenasit pjesën e parë e përfunduan në dobi të tyre me një epërsi prej pikëve dy pikëve, gjegjësisht me rezultat 39-37, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë se ndeshjen e parë të zhvilluar në Pallatin e Rinisë në kryeqytet e fitoi Bashkimi me rezultat 76-66.

Theksojmë se ndeshja e tretë mes këtyre dyja skuadrave do të zhvillohet të dielën në Prishtinë. /Telegrafi/

Gjeçaj: Bashkimi e meriton titullin e kampionit Gjeçaj: Bashkimi e meriton titullin e kampionit

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)