Paul Pogba sot është njëri prej lojtarëve më të mirë të Manchester United, por ekonomisë së klubit i ka kushtuar shumë.

Shumë lojtarë të tjerë janë larguar dhe kanë lulëzuar në klube të tjera.

Djajtë e Kuq nuk e ndalën Pogban kur shkoi te Juventusi në vitin 2012, për t’i kushtuar mbi 100 milionë euro rikthimi i tij në Old Trafford.

Gerard Pique, është një tjetër emër që u largua nga Old Trafford për tu bërë i madh te Barcelona.

Shumë emra që janë larguar kanë bërë karrierë të madhe në klube të tjera dhe Manchester United mund të jetë pishman që i ka liruar. /Telegrafi/

#1 Gerard Pique (Barcelona, 2008)

#2 Paul Pogba (Juventus, 2012)

#3 Angel Di Maria (PSG, 2015)

#4 Jaap Stam (Lazio, 2001)

#5 Cristiano Ronaldo (Real Madrid, 2009)

#6 Diego Forlan (Villarreal, 2004)

#7 Carlos Tevez (Manchester City, 2009)

#8 Memphis Depay (Lyon, 2017)

#9 Danny Drinkwater (Leicester City, 2012)

#10 Wilfried Zaha (Crystal Palace, 2015)