Phoenix Suns janë befasia më e këndshme në këtë Play Off të NBA-së.

Pasi eliminuan kampionin në fuqi LA Lakers në raundin e parë 4-2, Suns tani kanë bërë të njëjtën gjë edhe me Denver Nuggets.

Në ndeshjen e katërt, Suns triumfuan me shtatë pikë diferencë 118:125.

Dyshja fundore, Chris Paul dhe Devin Booker ishin të jashtëzakonshëm duke shënuar më shumë se gjysmën e pikëve të skuadrës së bashku.

Veterani Paul e mbylli takimin me 37 pikë, tre kërcime e shtatë asistime.

Në anën tjetër David Booker kontribuoi me 34 pikë, 11 kërcime e katër asistime.

Kësisoj Suns kalojnë në finale të Konferencës së Perëndimit ku presin fituesit e duelit Utah Jazz – LA Clippers. /Telegrafi/