Philadelphia 76ers është rikthyer te fitoret në NBA pas dy humbjeve të njëpasnjëshme.

Reklama

Skuadra e Doc Rivers ka mposhtur me 25 pikë epërsi Orlando Magic 122:97.

Fundori amerikan Seth Curry ishte më meritori në këtë fitore, pasi shënoi 20 pikë, pati tri kërcime e dy asistime.

Ndërkohë me pikë dyshifrore e mbyllën ndeshjen edhe Milton (15), Joel Embiid me 13 pikë e 11 kërcime, Ben Simmons (13), Joe (11) dhe Korkmaz që shtoi 10 pikë të tjera.

Tek mysafirët më efikasi ishte Brazdeikis me 21 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Rezultatet:

Washington Wizards – Cleveland Cavaliers 120:105

Reklama

Detroit Pistons – Denver Nuggets 91:104
Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 93:109
Philadelphia 76ers – Orlando Magic 122:97

Dallas Mavericks – Toronto Raptors 114:110

Reklama

Houston Rockets – Los Angeles Clippers 122:115
Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 107:106
Golden State Warriors – New Orleans Pelicans 125:122