LAJMI I FUNDIT:

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden ka shpjeguar pse Jude Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ dhe ai po shpreson se do t’i korrigjojë gabimet e Kampionatit Evropian këtë verë në Gjermani.

Sulmuesi i Manchester Cityt, ka qenë në formë të jashtëzakonshme këtë sezon. Ai ka shënuar 22 gola dhe ka dhuruar 10 asistime në të gjitha garat këtë sezon, dhe pritet të jetë një ndër lojtarët më të rëndësishëm për Gareth Southgate në përpjekje për të fituar Euro 2024.


E njëjta mund të thuhet edhe për yllin e Real Madridit, Jude Bellingham, i cili tashmë ka arritur shifrën e 20 golave të shënuar në sezonin e tij debutues me gjigantin spanjoll.

Ai shumë shpejt është shndërruar në një figurë të rëndësishmë për klubin dhe kombëtaren, dhe këtë e ka vlerësuar lart Foden.

“Unë kurrë nuk kam parë dikë më të pjekur se ai në këtë moshë. Ndihem se ai është një dhuratë nga Zoti me fizikun që ka. Ne me të vërtetë kemi nevojë që ai të jetë në formën e tij më të mirë”, ka thënë fillimisht Foden.

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024
Lexo po ashtu "Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Foden kishte humbur mundësinë për të luajtur në finale të Kampionatit Evropian ndaj Italisë në ‘Wembley’ pasi atë kohë pësoi një lëndim fatkeq.

“Ishte thjesht një çmenduri. Unë po stërvitja një ditë para finales, dikush me pasoi topin, unë u përpoqa ta kontrolloja por dëgjova një kërcitje dhe e kuptova menjëherë”.

“Nuk mund të ecja. Ishte shkatërruese. Mbaj mend që trajneri më foli dhe nuk mund të mos qaja. Nuk mund të thoja asnjë fjalë. Isha shumë i mërzitur, por kam nxjerrë një mësim të mirë nga kjo situatë”, është shprehur anglezi./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori