LAJMI I FUNDIT:

“Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin” – Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

“Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin” – Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Kampionati Evropian Euro 2024 është duke afruar dhe Përfaqësuesja e Anglisë është një nga favoritët e mëdhenj për ta fituar trofeun.

Kjo falë edhe formës fantastike të futbollistëve anglez si Jude Bellingham, Cole Palmer, Bukayo Saka, Harry Kane, Declan Rice apo Phil Foden.


Legjenda e futbollit anglez, Rio Ferdinand i ka dhënë një këshillë shumë të vlefshme trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate.

Ish-mbrojtësi ka këshilluar Southgate që të luaj me një mesfushë me Rice, Bellingham e Foden dhe këta dy të fundit t’i lë të lirë të luajnë në fushë.

“Do të vendosja Rice në mesfushë në rolin e shkatërruesit dhe përpara dyshen Foden-Bellingham. Do t’i lija të lirë ata, thjesht do u thoja të luanin siç ata dinë dhe të fitojnë ndeshjet dhe në fund Evropianin”.

Ish-qendërmbrojtësi i Man Utd beson se nëse dyshja në fjalë do të kenë lirinë në fushë do t’ia fitojnë Anglisë Kupën e Euro 2024.

“Nëse do të kenë lirinë e duhur në fushë, atëherë ata të dy na japin Evropianin”, tha Ferdinand. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori