LAJMI I FUNDIT:

Pësoi lëndim të rëndë në Euro 2020, Spinazzola tregon datën e rikthimit

Pësoi lëndim të rëndë në Euro 2020, Spinazzola tregon datën e rikthimit

Mbrojtësi i Romës, Leonardo Spinazzola ka zbuluar se ai është në gjysmë të procesit të rikuperimit dhe shpreson që të kthehet pas 75 ditësh.

Reprezentuesi italian bëri përshtypje të madhe në Euro 2020 me kombëtaren dhe ishte një nga protagonistët kryesor për ekipin Azzurri.


Italia shkoi deri në fund, duke mposhtur Anglinë në finalen në Wembley, por gara përfundoi para kohe për Spinazzola.

U largua me lot nga fusha, Spinazzola ka pësuar dëmtim të rëndë në ‘Tendinën e Akilit’
Lexo po ashtu U largua me lot nga fusha, Spinazzola ka pësuar dëmtim të rëndë në ‘Tendinën e Akilit’

28-vjeçari pësoi një dëmtim në çerekfinale kundër Belgjikës, kur këputi tendinën e Akilit, dhe aktualisht po punon shumë për t’u rikthyer.

“Unë jam mirë. I hodha patericat”, ka thënë fillimisht Spinazzola për La Gazzetta dello Sport gjatë ngjarjes “Tutti a scuola”.

Kirurgu: Spinazzola kthehet brenda gjashtë muajsh
Lexo po ashtu Kirurgu: Spinazzola kthehet brenda gjashtë muajsh

“Po shkon mirë, edhe sepse punoj shumë. Unë jam në gjysmë të procesit të rikuperimit. Do të jenë afërsisht dy ose tre muaj të tjerë”.

“Ka 75 ditë për t’u kthyer në fushë, nëse gjithçka shkon mirë”, përfundoi mbrojtësi italian i Romës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori