Në mënyrë që të krijojnë një lidhje të fortë fizike dhe emocionale me karakterin që ata po portretizojnë, disa nga aktoret më të famshme dhe më të talentuara të Hollywoodit nuk hezitojnë të ndryshojnë plotësisht pamjen e tyre: duke prerë flokët e tyre të mrekullueshëm, duke shtuar peshë, apo duke marrë një pamje krejt tjetër.

Dhjetë njerëz të famshëm që nuk i keni vënë re në filmat e njohur (Foto) Dhjetë njerëz të famshëm që nuk i keni vënë re në filmat e njohur (Foto)

Bright Side e admiroi talentin e këtyre bukurive dhe vendosën të paraqesin aktoret më të guximshme që kanë bërë sakrifica të mëdha për role filmi, transmeton Telegrafi.

Hilary Swank — roli i Maggie Fitzgerald, filmi “Million Dollar Baby”

Mayim Bialik — roli i Amy Farrah Fowler, filmi “The Big Bang Theory”

Reklama

Gwendoline Christie — roli i Brienne, filmi “Game of Thrones”

Anne Hathaway — roli i Fantine, filmi “Les Misérables”

Reklama

Penelope Cruz — roli i Italias, filmi “Don’t Move”

Mia Wasikowska — roli i Jane Eyre, filmi “Jane Eyre”

Vanessa Hudgens — roli i Agnes Bailey, filmi “Gimme Shelter”

Margot Robbie — roli i Harley Quinn, filmi “Suicide Squad”

Renee Zellweger — roli i Bridget Jones, filmi “Bridget Jones: The Edge of Reason”

Cynthia Nixon — roli i Vivian Bearing, filmi “Wit (a one-act play)”

Helena Bonham Carter — roli në filmin “Big Fish”

Reklama

America Ferrera — roli i të shëmtuarës Beti, filmi “Ugly Betty”

Kate Winslet — roli i Hanna Schmitz, filmi “The Reader”

Eden Sher — roli i Sue Heck, filmi “The Middle”

Natalie Portman — roli i Evey Hammond, filmi “V for Vendetta”

Reklama

/Telegrafi/