Barcelona është gati për një numër të madh rikthimesh në skuadër pas pushimit ndërkombëtar.

Kanë qenë disa javë të vështira për Blaugranasit, duke fituar vetëm një nga gjashtë ndeshjet e tyre të fundit si mysafir.

Trajneri Ronald Koeman është nën presion, veçanërisht pasi skuadra e tij bëri një shfaqje tjetër zhgënjyese gjatë fundjavës, duke humbur nga Atletico Madrid.

Aktualisht, një mbrojtje që Koeman ka për formën e dobët të skuadrës së tij është numri i lëndimeve të lojtarëve kryesorë.

Por siç raportohet nga Sport, Barca do të ketë deri në pesë rikthime pas pushimit ndërkombëtar, dhe përpara ndeshjes së tyre në La Liga me Valencian më 17 tetor.

Ansu Fati dhe Jordi Alba do të kenë rifituar kondicionin e plotë deri atëherë dhe do të jenë gati për të filluar, ndërsa Pedri do të kthehet në mesfushë.

Ka gjithashtu një lajm të mirë për Ousmane Dembelen, i cili do të bëjë një rikuperim të plotë pasi është përjashtuar për dy muajt e parë të sezonit pas një operacioni gjatë verës.

Lajmi i mirë nuk përfundon këtu, me nënshkrimin veror Sergio Aguero gjithashtu do të kthehet.

Ish-ylli i Manchester Cityt ende nuk ka luajtur për Barçën, por ai është i gatshëm të jetë në dispozicion dhe për të bërë debutimin e tij në atë përballje me Valencian. /Telegrafi/