LAJMI I FUNDIT:

Pesë incidentet që ndodhën në derbin Tottenham-Chelsea, ishte një natë e madhe e kaosit

Pesë incidentet që ndodhën në derbin Tottenham-Chelsea, ishte një natë e madhe e kaosit

Ndoshta tifozët mendojnë se dy kartonë të kuq në fitoren 4-1 të Chelseat ndaj Tottenhamit do të kryesojnë listën për dramë dhe polemika.

Por, sapo të shikojnë golat e anuluar dhe një varg të ri debatesh për VAR, ndeshja e zjarrtë e Ligës Premier kaloi nga kontestuese në kaotike.

Nicolas Jackson realizoi një het-trik të vonë, pasi zotërimi i Chelseat më në fund u shpërblye, pothuajse i lënë në hije nga incidente të tjera.


Pesë gola dhe dy kartonë të kuq: Chelsea fiton derbin dramatik ndaj Tottenhamit
Lexo po ashtu Pesë gola dhe dy kartonë të kuq: Chelsea fiton derbin dramatik ndaj Tottenhamit

Ishte-gjyqtari i Ligës Premier, Mark Halsey ka thënë për Sun Sport se kishte pesë vendime të komentueshme që u dhanë nga arbitri Michael Oliver si dhe VAR.

1 – Son Heung-Min ishte jashtë loje nga krosimi i Brennan Johnson dhe VAR mori vendimin e duhur, ashtu siç bëri me Eric Dier më vonë.

Tottenham attacker Son Heung-Min had a neat early strike ruled out

2 – Destiny Udogie nuk do të ishte larguar nga Michael Oliver nëse John Brooks në VAR nuk do të rekomandonte një rishikim për një karton të kuq.

Tottenham defender Destiny Udogie looked out of control with this lunge

Ndërhyrja me dy këmbë e Udogie ndaj Raheem Sterling përshtatej me kriteret e një loje të keqe serioze. Lojtari i Spurs ishte me fat që shpëtoi me një të verdhë – përpara se të përjashtohej gjithsesi në pjesën e dytë.

3 – Raheem Sterling shënoi, por që ai luajti me dorë në minutën e 21-të, kështu që goli u anulua.

Chelsea frontman Raheem Sterling can have few complaints about this verdict

Cristian Romero ishte rrëzuar dhe i kishte kapur këmbën Levi Colëillit, ndërsa ishte një situatë e dhunshme. VAR bëri thirrjen e duhur. Romero u ndëshkua me karton të kuq.

4 – Moises Caicedo kishte një gol të anuluar, me Nicolas Jackson që ishte në pozicion jashtë loje sepse ai ishte i përfshirë në lojë aktive ndërsa topi kalonte nëpër këmbët e tij.

Nicolas Jackson bagged a hat-trick but narrowly denied Moises Caicedo a goal

Nicolas Jackson shënoi një hat-trick, por ia mohoi Moises Caicedo një super gol.

5 – Reece James u përplas me Udogien, duke e goditur këtë të fundit me bërryl, por jo mjaftueshëm për ndëshkim të mëtejshëm.

Udogie më vonë u ndëshkua me karton të kuq, pasi pranoi edhe të dytin të verdhë për ndërhyrjen në Raheem Sterlingun. /Telegrafi/

Chelsea defender Reece James was rightfully not sent off for this challenge

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori