LAJMI I FUNDIT:

Pesë gola dhe spektakël në Anfield, Liverpool fiton në kohën shtesë

Pesë gola dhe spektakël në Anfield, Liverpool fiton në kohën shtesë

Liverpooli dhe PSG kanë zhvilluar spektakël në Anfield, por në fund fituan anglezët me rezultat 3-2. 

Ndeshja nisi me ritëm të lartë dhe raste nga të dyja anët.

Befasia në formacionin e Liverpoolit, Daniel Sturridge, arriti ta kalojë skuadrën në epërsi në minutën e 30-të.

Aksion i bukur nga e majta ku Robertson harkoi në zonë dhe me kokë më së miri u gjend Sturridge që me kokë shënoi për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe Liverpooli fitoi një penallti. Winjaldum u pengua në zonë nga Bernat.

Nga pika e bardhë doli të jetë i saktë Milner që e dërgoi rezultatin në 2-0.

Por PSG u kthye në lojë me golin e realizuar nga Meunier.

Belgu u gjet bukur në zonë ku me një goditje të saktë shënoi në minutën e 40-të për 2-1.

Reklama
Reklama

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Pjesa e dytë nisi shumë qetë me të dy skuadrat që nuk sulmon edhe aq.

Sturridge dhe Salah kishin raste të mirë për Liverpoolin, por që nuk arritën të shënoni.

Por PSG u ngjall në fund kur Kylian Mbappe shënoi në minutën e 83-të për 2-2.

Kur të gjithë pritën që ndeshja të mbyllet baras në skenë doli Firmino që shënoi për 3-2.

Liverpooli ka tri pikë, ndërsa PSG mbetet me një pikë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Napoli luajti baras me Cervena Zvezdan 0-0. /Telegrafi/   

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Chelsea dhe Man Utd në ‘luftë’ për portierin Onana, Interi i vendos çmimin

Chelsea dhe Man Utd në ‘luftë’ për portierin Onana, Interi i vendos çmimin

Serie A
Real Madridi ka besim në triumfin ndaj Barcelonës në El Clasicon e ardhshme

Real Madridi ka besim në triumfin ndaj Barcelonës në El Clasicon e ardhshme

La Liga
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Barcelona nis një përpjekje të shumëfishtë për të bindur Messin të kthehet në Camp Nou

Barcelona nis një përpjekje të shumëfishtë për të bindur Messin të kthehet në Camp Nou

La Liga
Kalo në kategori