LAJMI I FUNDIT:

Personazhet publike shprehin ngushëllime pas vdekjes së balerinës Huyeda El Saied

Personazhet publike shprehin ngushëllime pas vdekjes së balerinës Huyeda El Saied

Sot (e martë) është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare balerina e njohur shqiptare, Hueyda El Sayed.

Ajo raportohet se prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë, nga e cila edhe vdiq.

El Sayed ndërkohë ka lindur në Tiranë, kurse me prejardhje ishte nga Sudani.

Hueyda El Saied (Foto: Instagram)

Përveç si balerinë, njihej edhe si këngëtare e piktore. E njëjta po ashtu ka marrë pjesë në festivale të ndryshme si “Top Fest” dhe “Kënga Magjike”.

Vdekja e saj ka tronditur të gjithë, posaçërisht ata që e njohën nga afër duke bërë kështu që të ketë reagime të shumta edhe në rrjete sociale.

Ndërron jetë balerina dhe ish-prezantuesja e njohur shqiptare, Huyeda El Saied
Lexo po ashtu Ndërron jetë balerina dhe ish-prezantuesja e njohur shqiptare, Huyeda El Saied

Arbana Osmani, Rona Nishliu, Vesa Luma, Greta Koçi, Rudina Magjistari, Oriola Marashi – ndodhen mes yjesh që kanë shprehur ngushëllime për vdekjen e artistes së famshme.

Më poshtë mund t’i ndiqni reagimet e tyre:

Arbana Osmani (Foto: Instagram)

Arbana Osmani (Foto: Instagram)

Greta Koçi (Foto: Instagram)

Oriola Marashi (Foto: Instagram)

Rona Nishliu (Foto: Instagram)

/Telegrafi/ 


Në trend Magazina

Më shumë
Ndërpret emisionin me një telefonatë - Stresi thotë se i beson grimerit shqiptar, i cili hodhi akuza të rënda kundrejt Meriton Mjekiqit

Ndërpret emisionin me një telefonatë - Stresi thotë se i beson grimerit shqiptar, i cili hodhi akuza të rënda kundrejt Meriton Mjekiqit

Magazina
Një tjetër ish-partner i Sara Gjordenit futet në Big Brother?

Një tjetër ish-partner i Sara Gjordenit futet në Big Brother?

Magazina

"Nuk dinim asgjë për motrën, nënën e nxorën policët me shkop" - Ana Kabashi rrëfen mes lotësh për luftën në Kosovë

Magazina
Nuk i del inati - Olsi Bylyku thumbon sërish produksionin e Big Brother

Nuk i del inati - Olsi Bylyku thumbon sërish produksionin e Big Brother

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Rina Balaj dhe Marin sjellin këngën e re “Jena Dasht”

Rina Balaj dhe Marin sjellin këngën e re “Jena Dasht”

Magazina
Kalo në kategori