LAJMI I FUNDIT:

Përsëri mbyllet Capital Hill, pako të dyshimta vënë në alarm policinë

Përsëri mbyllet Capital Hill, pako të dyshimta vënë në alarm policinë

Dy pako të dyshimta janë parë mëngjesin e sotëm pranë Capital Hill në SHBA, çka vunë në alarm policinë amerikane.

Reklama

Pakot e dyshimtë janë, njëra në pjesën perëndimore të rrugës atje, ndërsa tjetra pranë Bibliotekës së Kongresit Amerikan.

Kalimi në zonë është mbyllur për vizitorët, që nga Biblioteka e deri tek Gjykata Supreme, sipas Reuters. Sipas agjencisë, njëra nga pakot e dyshimta nuk ka pasur lëndë eksplozive brenda, ndërsa po punohet për të çaktivizuar pakon tjetër.

Megjithëse nuk është e qartë nëse pakoja ka në brendësi ndonjë bombë ose material shpërthyes, një dëshmitar i tha agjencisë Reuters se njësitë antieksplozivë të policisë ndodhen në zonë.

Një ditë më parë, një burrë u qëllua me armë nga policia dhe mbeti i plagosur, pasi kishte armë me vete pranë qendrës së vizitorëve. Masat ekstra të sigurisë vijnë pas sulmeve në Bruksel javën e shkuar ku humbën jetën 35 persona.

Në trend Botë

Më shumë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori