LAJMI I FUNDIT:

Perotti dhe Strootman jashtë skuadrës për ndeshjen me Liverpoolin

Perotti dhe Strootman jashtë skuadrës për ndeshjen me Liverpoolin
LIVERPOOL, ENGLAND - APRIL 24: Diego Perotti of AS Roma (8) scores his sides second goal from the penalty spot during the UEFA Champions League Semi Final First Leg match between Liverpool and A.S. Roma at Anfield on April 24, 2018 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Diego Perotti dhe Kevin Strootman nuk kanë arritur të rikuperohen për ndeshjen kthyese në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit. 

Reklama

Ndeshja zhvillohet në Stadio Olympico nga ora 20:45.

Në ndeshjen e parë anglezët kanë shënuar fitore me rezultat 5-2, ndërsa Giallorossëve u nevojitet një fitore me rezultat 3-0 për të kaluar në finale.

Trajneri Eusebio Di Francesco nuk ka arritur që t’i rikuperojë Perottin dhe Strootmanin.

Roma pritet të ketë përkrahjen e tifozëve në këtë ndeshje. /Telegrafi/


Skuadra e Romës në ndeshje ndaj Liverpooli: Alisson, Romagnoli, Skorupski; Luca Pellegrini, Juan Jesus, Kolarov, Capradossi, Fazio, Florenzi, Peres, Manolas; Nainggolan, Lorenzo Pellegrini, De Rossi, Gonalons, Gerson; Dzeko, Schick, Under, Antonucci, El Shaarawy.


Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori