Një automjet i tipit, “Mitsubishi” është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm rreth orës 04:00, në lagjen “Tre Heronjtë”, në Shkodër.

Siç raportohet automjeti ka qenë i parkuar përpara banesës së pronarit.

Ndërkaq, ‘Top Channel’ ka siguruar pamjet e momentit të djegies së makinës së policit,  mëngjesin e sotëm në Shkodër.

Ndërkaq, policia bën me dije se mjeti është në pronësi të shtetasit S. K., 54 vjeç, me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Policisë Shkodër.

Ndryshe, vijojnë veprimet hetimore për përcaktimin e rënies së zjarrit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes. /Tch/Telegrafi/