LAJMI I FUNDIT:

Përditësohet situata e Mbappes pas lëndimit që alarmoi Francën

Përditësohet situata e Mbappes pas lëndimit që alarmoi Francën

Kylian Mbappe pritet të jetë i gatshëm për fillimin e Euro 2024, pavarësisht shqetësimeve të përfolura për lëndime.

Ylli i ri i Real Madridit shënoi në miqësoren e parë të Francës, pasi siguruan një fitore 3-0 ndaj Luksemburgut, por ai pritet të mos luajë sonte kundër Kanadasë përkundër se gjendet në bankinë (në kohën e shkrimit të lajmit).

Mungesa e minutave për Mbappen në ndeshje ka shkaktuar shqetësimin se ai mund të jetë një rrezik për ndeshjen hapëse të Francës kundër Austrisë më 17 qershor.


Frikë se mund ta humbasë Euro 2024? Arsyeja pse Mbappe nuk u stërvit me Francën
Lexo po ashtu Frikë se mund ta humbasë Euro 2024? Arsyeja pse Mbappe nuk u stërvit me Francën

Megjithatë, një lëndim i muskujve në shpinë nuk është serioz dhe burime nga L’Equipe kanë konfirmuar se mungesa e tij bazohet në një masë paraprake.

Mbappe po rrit pjesëmarrjen në stërvitje dhe do të startojë kundër Austrisë nëse nuk ndodh ndonjë ndryshim i madh.

Presidenti i La Ligës paralajmëron Real Madridin rreth Mbappes dhe euforisë rreth tij
Lexo po ashtu Presidenti i La Ligës paralajmëron Real Madridin rreth Mbappes dhe euforisë rreth tij

Didier Deschamps është ende duke vlerësuar opsionet e tij për një thirrje startuese kundër Austrisë me Mbappen që është pjesë e një katërshe emocionuese.

Playmakeri i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, është i vendosur për një rol hibrid, së bashku me Olivier Giroud dhe Mbappen, me një vend ende të disponueshëm në planet e Deschamps. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori