LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola: Nuk do të jem trajner deri në të 70-tat

Pep Guardiola: Nuk do të jem trajner deri në të 70-tat
Crystal Palace manager Roy Hodgson (left) and Manchester City manager Pep Guardiola shake hands after the Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester.

Pep Guardiola ka pohuar se ai nuk ka energji të veçantë për të pasur një karrierë të gjatë si Roy Hodgson.

Reklama

Bosi i Manchester Cityt mund të konsideorhet si menaxheri më i mirë i gjeneratës së tij.

Por, të drejtuarit e një skuadre deri në moshën 70 vjeçare është një gjë që Guardiola e ka hedhur poshtë.

Roy Hodgson trajner si 71 vjeçar

“Duhet të keni energji të veçantë dhe mendoj se në moshën 71 vjeçare, është vetëm Roy Hodgson që mund ta bëjë. Unë? Asnjëherë. E pamundur”.

“Roy Hodgson e do futbollin. Është e pabesueshme. Kur ajo ndodh, është për shkak të vet pasionit”.

“Do të jetë mirë ta shoh atë sërish të dielën”, potencoi Guardiola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Haaland: Ëndërr të luaj në finalen e Ligës së Kampionëve - me kaq shumë kampionë rreth meje, gjithçka bëhet e lehtë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori