Peja e fortë për Trepçën

Klubi basketbollistik, Peja, ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 109:86 në kuadër të Superligës së Kosovës.

Peja ka shënuar fitoren e radhës në Superligën e Kosovës në basketboll pasi ka mposhtur ekipin mitrovicas, Trepçën.

Çereku i parë i ndeshjes përfundoi me epërsinë e vendasve nga Peja me reuzltat 25:20, ndërsa i dyti u fitua nga Trepça me rezultat 27:26 dhe pjesa e parë përfundoi me rezultat përfundimtar 52:46.

Në pjesën e dytë, Peja ngriti nivelin e lojës dhe arriti të thelloj epërsinë duke siguruar edhe fitoren, me çerekun e tretë që përfundoi me rezultat 26:17 dhe të  katërtin me rezultat 32:22 për të fituar me rezultat përfundimtar 109:86.

Basketbollisti më i dalluar ishte Alban Veseli me 30 pikë te Peja, ndërsa te Trepça ishte Samir Zekiqi i cili shënoi 25 pikë. /Telegrafi/

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion