Olympique de Marseille ka fituar ndaj Lorientit me rezultat 1-4.

Në këtë takim golin e dytë e shënoi Dimitri Payet dhe ishte shumë i bukur.

Ylli francez shënoi një parabolë të bukur, e cila rrallë herë shikohet.

Ky ishte goli i dytë i tij për Marseillen që nga transferimi në janar nga West Hami. /Telegrafi/