LAJMI I FUNDIT:

Paul Pogba po e lë përfundimisht futbollin? Ai ka nisur karrierën e re në një profesion tjetër

Paul Pogba po e lë përfundimisht futbollin? Ai ka nisur karrierën e re në një profesion tjetër

Ish-mesfushori  i Manchester United, Paul Pogba, ka humbur vëmendjen mediatike pasi më herët gjatë këtij viti ishte dënuar me katër vite për shkak të përdorimit të substancave të ndaluara.

31-vjeçari një kohë argëtonte tifozët në ‘Old Trafford’ me driblimet dhe pasimet e tij, megjithatë mungesa e konsistencës bëri që aventura e tij në Anglia mos të mbushte asnjëherë pritshmëritë.

Ai kaloi gjashtë vite tek ‘Djajtë e Kuq’ duke luajtur nën menaxhimin e një sërë trajnerësh të ndryshëm duke përfshirë Jose Mourinhon me të cilin fitoi Ligën e Evropës, Ole Gunnar Solskjaer dhe Ralf Rangnick.


Pogba më pas eventualisht u transferua tek Juventusi në 2022 si lojtar i lirë por lëndimet e penguan atë të luajë rregullisht në Turin.

Në gusht të vitit 2023 ai dështoi të kalonte testin e dopingut pas ndeshjes me Udinesen, dhe kësisoji morë një dënim prej katër vitesh jashtë fushave të futbollit, që do të thotë se ai nuk do të jetë në gjendje të luajë deri në gusht të vitit 2027.

Në përfundim të këtij dënimi Pogba do të jetë diku rreth të 30-ave dhe në perëndim të karrierës.

Sidoqoftë, duket se francezi ka bërë plane të reja për jetën e tij dhe është parë në xhirime të një filmi në Paris.

Sipas raportimeve të ndryshme, Pogba do të luajë në një film të quajtur “4 Zeros” aty ku do të ketë rolin e trajnerit të një ekipi fëmijësh.

Ata që e panë francezin duke aktruar thanë njëzëri: Ai i befasoi të gjithë me thjeshtësinë e tij./Telegrafi/

Na ndiqni në rrjetet tona socialeFacebookInstagramTikTokTwitter, Threads.

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori