Pauza prej një jave në NBA nuk i ka bërë fare dom Paul Georges të vazhdojë shkëlqimin e tij me Oklahoman.

Super ylli amerikan ka bërë një tjetër paraqitje prej MVP ndaj Utah Jazz ku Oklahoma City Thunder pas dy vazhdimeve ka triumfuar me rezultat 148:147.

Paul George ka shënuar pikët vendimtare në këtë takim në sekondën e fundit të ndeshjes për t’i dhënë fitoren e 38-të Oklahomas këtë edicion.

28-vjeçari shënoi 45 pikë në këtë takim, bëri shtatë asistime si dhe nëntë kërcime.

Por paraqitje fantastike për OKC pati edhe fundori Russell Westbrook me 43 pikë, tetë asistime e 15 kërcime.

Ndeshjen me pikë dyshifrore e mbyllen edhe Jeremi Grant me 18, Steve Adams me 16 si dhe Terrence Ferguson që shtoi 12 të tjera.

Donovan Mitchell me 38 pikë ishte më efikasi tek Jazz ndërsa Gobert shtoi 26 të tjera por që nuk mjaftuan për fitore.

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Denver Nuggets në përballje me Dallas Mavericks me 10 pikë diferencë 104:114. /Telegrafi/

Rezultatet:

Indiana Pacers (39-20) – New Orleans Pelicans (26-34) 126: 111

Charlotte Hornets (28-30) – Washington Wizards (24-35) 123: 110

Toronto Raptors (44-16) – San Antonio Spurs (33-27) 120: 117

Orlando Magic (27-33) – Chicago Bulls (15-44) 109: 110

New York Knicks (11-48) – Minnesota Timberwolves (28-30) 104: 115

Atlanta Hwaks (19-40) – Detroit Pistons(27-30) 122: 125

Memphis Grizzlies ( 23-36) – LA Clippers (32-27) 106: 112

Dallas Mavericks (26-32) – Denver Nuggets (40-18) 104: 114

Oklahoma City Thunder (38-20) – Utah Jazz (32-26) 148: 147