LAJMI I FUNDIT:

Pasojat e “Brexit”, Mourinho e Guardiola i ndjejnë në llogaritë bankare!

Pasojat e “Brexit”, Mourinho e Guardiola i ndjejnë në llogaritë bankare!

Jose Mourinho dhe Pep Guardiola do të ndjejnë efektet e “Brexit” në llogaritë e tyre bankare.

Sipas spanjollëve të “Business Today”, trajneri i ri i Manchester United, i cili firmosi në muajin maj për tre sezone, do të pësojë humbje prej 700 mijë eurosh për shkak të zhvlerësimit të paundit britanik.


Pasi firmosi me skuadrën nga Manchesteri, mediat britanike njoftuan se “Speciali” do të përfitojë rreth 10 milionë paund në vit, ose rreth 12.5 milionë euro.

Por, pas rezultateve te referendumit, paundi britanik ra nën 1.33 dollarë duke mbërritur vlerën më të ulët prej 30 vjetësh, që i bie se paga e tij do të ulet ndjeshëm.

Ndërsa rivali i tij te Manchester City, Pep Guardiola do të pësojë humbje më të mëdha. Sipas gjermanëve të “Bild”, ish-trajneri i Barcelonës do të përfitoje rreth 25 milionë euro në vit, por pritet të humb rreth 1.5 milionë euro, gjithmonë nëse paundi qëndron në këto nivele.

Në trend Sport

Më shumë
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Armando Broja drejt transferimit në Serie A

Premier League
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Vendimi skandaloz i gjyqtarit tërboi lojtarët e Man Cityt, Haaland e humbi plotësisht durimin gjatë dhe pas ndeshjes

Premier League
Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Ten Hag ka humbur mbështetjen e disa lojtarëve në dhomën e zhveshjes

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori