Alban Skënderaj dhe Miriam Cani gjatë ditëve të kaluara kanë kurorëzuar lidhjen e tyre me martesë.

Këtë kurorëzim e kanë bërë më saktësisht më 7 maj, në ishujt luksoze të Maldiveve, por që tek tani kanë publikuar disa imazhe prej ditës së shënuara për ata.

Por, duket se çifti ka vendosur që të bëjë edhe një dasmë për familjarët dhe miqtë, e cila gjë lë të kuptohet në një llogari personale në Instagram.

View this post on Instagram

PO! U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin. U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare! U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar. Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar. Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit. Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit. Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise. PO … deri sa vdekja te na ndaje! 7 Maj, 2019.

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on May 26, 2019 at 2:02am PDT

“30.05.2019”, ka shkruar këngëtarja përbri fotografisë teksa shihet dyshja nën perëndimin e diellit.

Rokerit Renis Gjoka ka pyetur përmes në komenti në rrjet sociale se”Kur do e djegim?”, ndërsa artisti shqiptar iu përgjigj “shumë shpejt”.

Ndryshe, Albani dhe Miriami u bënë prindër të një vajze katër vjet më parë, të cilën e pagëzuan me emrin Ameli. /Telegrafi/

View this post on Instagram

30.05.2019 🎁

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on May 27, 2019 at 11:19am PDT